Lørdag 29. nov Kl. 16:00


HVOR: Samfunnshuset
VARIGHET: 2 timer
ARRANGØR: Moss Bluesklubb


PRIS: 325,-
MEDLEM (av bluesklubben): 275,-

Arrangementet starter presis.

Barene åpner 1 time før forestillingen starter. Vi selger drikke og snacks. Medbrakt er ikke tillatt. Vær ute i god tid for å unngå kø.

Det er ubetjent garderobe i foaje.

Rabatterte billetter er kun gyldig ved fremvisning av moderasjonsbevis.

Kjøpte billetter refunderes ikke.

For rullestolplass kontakt oss på post@mosskulturhus.no


Billett

J.T.Lauritsen & The Buckshot Hunters – Moss bluesklubb

J.T. Lauritsen & The Buckshot Hunters har mange grunner til å feire i 2025. Med 30 år på nakken er bandet bedre enn noen gang – og mer enn klare til å demonstrere det for publikum i inn- og utland. I tillegg til en stor jubileumsfest i september, markeres jubileet med utgivelsen av bandets tiende album. J.T. Lauritsen & The Buckshot Hunters er med sin «blue eyed soul» et av våre mest ettertraktede bluesband, også i utlandet. Jan Tore Lauritsen, eller bare J.T., står fram som en ruvende frontfigur, av og til med en «squeezebox» (trekkspill) på magen eller et munnspill i kjeften. Hammondorgelet benyttes av og til. I 2014 mottok han Notodden Blues Festivals bluespris, og sammen med bandet fikk han året etter en tredjeplass under European Blues Challenge (EBC) i Brussel. I 2017 kom bandet til semifinalen i International Blues Challenge i Memphis, USA i konkurranse med over 260 band fra hele verden.
Med albumet «Blue Eyed Soul Volume 1» (2018) fikk J.T. & Co. også sin første Spellemann-nominasjon.

Gjennom mange år på veien har J.T. finslipt den sjelfulle stemmen, og bandet, med noen av landets beste musikere, følger fint opp. Det er alltid interessant å høre hvordan de to eminente gitaristene Arnfinn Tørrisen og Ian Fredrick Johannessen utfyller hverandre. Jon «Big Jon» Grimsby (trommer) og Morten Nordskaug (bass) styrer elegant den tunge grooven som er blitt et varemerke for bandet. Blant livefavorittene er standardlåter som William Bells «Everyday Will Be Like A Holiday» og Tom T. Halls «That’s How I Get To Memphis» mikset med eget materiale som «Play By The Rules», «Bald Headed Woman» og «Back Pain Shuffle». 25-årsjubileet ble markert med albumet «Blue Eyed Soul Volume 2».  På dagen 30 år etter albumdebuten kommer bandets tiende album, «Still Be Friends».

BUCKSHOT HUNTERS BESTÅR I DAG AV:
Jan Tore (JT) Lauritsen: Vokal, trekkspill, munnspill og orgel
Morten Nordskaug: Bass og kor
Jon Grimsby: Trommer og kor
Arnfinn Tørrisen: Gitarer
Ian Fredrick Johannesen: Gitarer