Fredag 28. nov Kl. 19:00


HVOR: Parkteatret
VARIGHET: 1 time og 30 minutter
ARRANGØR: Moss Jazzklubb


PRIS: 490,-
MEDLEM JAZZKLUBBEN: 390,-

Arrangementet starter presis.

Barene åpner 1 time før forestillingen starter. Vi selger drikke og snacks. Medbrakt er ikke tillatt. Vær ute i god tid for å unngå kø.

Det er ubetjent garderobe i foaje.

Rabatterte billetter er kun gyldig ved fremvisning av moderasjonsbevis.

Kjøpte billetter refunderes ikke.

For rullestolplass kontakt oss på post@mosskulturhus.no


Billett

Silje Nergaard med band – Moss jazzklubb

På sitt nye album Tomorrow We`ll Figure Out the Rest har Silje komponert en samling melodiske låter inspirert av klassiske jazz-standards. Sanger om livet og kjærligheten – universelle temaer som vi alle kan relatere oss til. I 2025 legger hun ut på en omfattende europaturné med noen av Norges fremste jazzmusikere.

«Dette var mine foreldres popmusikk, musikk de sang og danset til. Jeg vokste opp med denne musikken og den ble en viktig inspirasjon for meg da jeg begynte å skrive mine egne sanger. Jazz har alltid ligget i bunn for alt jeg har skapt. Men jeg har alltid prøvd å lage min helt egen personlige vri.»

Med dette albumet kommer Silje tilbake til jazzen, der det hele begynte i 2001 med At First Light, som åpnet døra til den internasjonale jazz-scenen. Sangene er spilt inn med hennes faste band gjennom mange år, og Stavanger Symfoniorkester. Arrangementene er skrevet av amerikanske multi-Grammy-vinner Vince Mendoza.

«Jeg har det ikke i meg å gå de enkle og raske veiene. Jeg ønsker å gjøre vakre og tidløse innspillinger i dagens flyktige verden og bransje – vi lever i en tid hvor ting kommer og går og fort, og blir like fort glemt. Derfor er det så viktig for meg å holde et høyt kunstnerisk nivå i alle ledd. Og jeg ønsker at sangene mine skal være tidløse, akkurat som sangene som har inspirert meg til å skrive mine egne.»

I tillegg til låter fra det nye albumet synger Silje sine kjente og vakre klassikere, som Be Still My Heart, Dance Me Love og Lullaby to Erle. Sanger som har funnet en helt spesiell plass i livene til hennes lyttere over hele verden.

Siljes band med Helge Lien på piano, Jarle Vespestad på trommer og Finn Guttormsen på bass har spilt en viktig rolle igjennom hennes musikalske karriere. De har reist med henne verden rundt og vært med på mange konserter og plate-innspillinger. De er alle unike instrumentalister, og bringer et helt personlig preg inn i musikken hennes med sin lekenhet, varme og
følsomhet. Silje beskriver musikerne sine som familie: «Vi kjenner hverandre så godt og er så samspilte – det er som vi puster fra samme lunge».

Dette er et unikt musikalsk samarbeid, hvor Silje og bandet hennes skaper en intim og varm jazzstemning. Konsertene er som medisin for hjerte og gir publikum en følelse av at tiden står stille i et øyeblikk.


Silje Nergaard
vokal
Helge Lien piano
Jarle Vespestad trommer
Finn Guttormsen bass


Konserten er støttet av: