Julekonsert med Chris Medina, Alejandro Fuentes og Eirik Næss
Parkteatret • Torsdag 18. des
HVOR: Alby
VARIGHET: 1 time
ARRANGØR: Moss kulturhus
PRIS: 440,-
Billettsalget starter:
Onsdag 29.10 kl 10:00
Dørene åpner: 04:15
Konsertstart: ca 05:15
Ingen værforbehold
Ta med egen stol og teppe
Paraply er ikke tillatt under konserten
Tradisjonen tro inviterer vi til en av årets mest magiske opplevelser – Soloppgangskonserten på Alby. Én gang i året, grytidlig en sommermorgen, lar vi en av landets fremste artister fylle landskapet med toner idet solen kommer sigende.
Lørdag 8. august 2026 kl. 05.15 er det Thomas Dybdahl som setter stemningen når lyset langsomt vender tilbake. Dette blir en morgen for minnebøkene.
Thomas Dybdahl er en av Norges mest markante og anerkjente artister. Siden debutalbumet …That Great October Sound kom for over 20 år siden, har han befestet sin posisjon som en av våre store låtskrivere. Albumet fikk strålende kritikker, og ble belønnet med både Spellemannspris og Edvard-pris. VG beskrev ham den gang som «en aldri så liten åpenbaring med såre, vakre sanger fremført med den samme, nesten hviskende intensiteten som gjorde Jeff Buckley til allemannseie – hør bare åpningssporet ‘From Grace’!»
De siste ti årene har Dybdahl dyrket sin soloturne – et konsept som har tatt ham fra Operaen i Oslo til Trevarefabrikken i Henningsvær og Nidarosdomen i Trondheim. Uten band, men med full tilstedeværelse, har han skapt intime og sterke møter med publikum over hele landet.
– Jeg ville gjøre solokonsertene så levende at de aldri føltes som en nedstrippet versjon, men som noe helt eget, sier han. Hver kveld er forskjellig, og det holder det spennende for både meg og publikum.
En solokonsert med Thomas Dybdahl er en sjelden mulighet til å oppleve sangene slik de ble til – nakne, nære og ekte. Han byr på både klassikere fra en rik karriere og nytt, nyskrevet materiale.
Når solen stiger over Alby denne augustmorgenen, vil musikken, lyset og stillheten smelte sammen – og skape et øyeblikk du sent vil glemme.
Parkteatret • Torsdag 18. des
Parkteatret • Torsdag 29. jan
Parkteatret • Søndag 21. des
Parkteatret • Onsdag 14. jan
Parkteatret • Onsdag 10. des
Samfunnshuset • Lørdag 21. mar